Afbeelding

1 april...weer ingetrapt

Ik ben er weer ingetrapt. Een 1 aprilgrap over het verplichten van een rijbewijs voor elektrische fietsen. Met AI kunnen ze een geloofwaardig filmpje maken.

Ik heb een brommerrijbewijs, maar ik werd wel zenuwachtig. Ik dacht willen ze me dit ook nog afnemen? Ik heb een “allergie” voor het CBR gekregen.

En op diezelfde dag werd bekend gemaakt dat de rijbewijskeuring voor mensen met autisme en/of ADHD is afgeschaft. Ik dacht dat het de volgende grap zou zijn, maar het was echt. Wie had dat gedacht? Het is de Nederlandse Vereniging na een lange strijd toch gelukt.

Helaas voor mij beetje laat, maar ik heb er vrede mee. Wat mij wel vaak stoort is dat ik anderen moet uitleggen waarom ik niet een rijbewijs heb. En of ik die nog wil halen.

Ik denk aan de frustratie die ik toen had. Wanneer je een diagnose hebt in de neurodivergentie moet je er eerlijk over zijn. Maar dat betekent wel extra betalen door artsen/psychiaters op eigen kosten die zij voor je uitkiezen. En die testen bij een psychiater gaan nergens over. Het is een gesprek aan een tafel dat niet gerelateerd is aan hoe jij je in het verkeer gedraagt.

Er wordt dan geroepen dat je het niet moet melden, maar dan mag je hopen dat je al die tijd zonder schade zal rijden. Een verzekering kan weigeren om uit te keren, wanneer blijkt dat je hier niet eerlijk over bent geweest vóór je rijexamen. Dat is helaas te achterhalen. Gelukkig is dit nu van de baan, anders had ik geroepen dat iedereen dan gekeurd mag worden.

Ik steek namelijk vaak een zebrapad bij mij in de buurt over en die wordt nog regelmatig over het hoofd gezien. In die buurt wonen veel ouderen en helaas rijden er genoeg asociale weggebruikers die nog extra gas geven en op twee wielen door de bocht komen. En die hebben dan wel een rijbewijs...

Martine van Deventer