Voorschotens Kamerkoor brengt liederen uit de romantische periode.
Voorschotens Kamerkoor brengt liederen uit de romantische periode.

Romantisch concert Kamerkoor

Op zondag 10 mei voert het Voorschotens Kamerkoor liederen uit de romantische periode uit in de Laurentiuskerk, Leidseweg 102 te Voorschoten. Aanvang: 15:00 uur.

Religieuze liederen uit de Romantiek (ca. 1815–1910) kenmerken zich door een sterke focus op persoonlijke emotie, dramatiek en een verlangen naar het spirituele en mystieke. 

Terwijl muziek in eerdere periodes vaak strikt functioneel was voor de kerk, gebruikten romantische componisten religieuze thema's om hun eigen innerlijke belevingswereld uit te drukken.

Tijdens het concert  worden liederen  uitgevoerd van Marcel Dupré, Gabriel Fauré, César Franck, Charles Gounod en Joseph Rheinberger. 

Het Voorschotens Kamerkoor wordt begeleid door orgel en contrabas en staat onder leiding van Nico Philipp Hovius. Het gemengde koor bestaat uit 35 leden die elke woensdagavond repeteren.
Kaarten
Kaarten zijn online beschikbaar voor € 17,50 via voorschotenskamerkoor.nl of aan de deur van de kerk voor € 20.00. Voor de jeugd tot 18 jaar zijn de kosten € 10.00.