Een werkbus in de Zernikelaan stond in brand
Een werkbus in de Zernikelaan stond in brand Foto: Koen Jongen Regio 15

Busje in brand aan de Zernikelaan (Update oorzaak)

Politie 112

Aan de Professor Zernikelaan heeft afgelopen nacht brand gewoed in een werkbus. De politie gaat niet  uit van brandstichting. 

De brand werd omstreeks 02:00 uur ontdekt waarna de brandweer werd gealarmeerd. Toen kwam er flinke rook uit het busje. De brandweer heeft één ruit van het voertuig geforceerd en kon de brand relatief snel blussen. Iets in de laadruimte van de bus bleek te zijn ontbrand.

De Voorschotense Brandweer geeft op haar facebook de oorzaak van de brand. “Het was een chemische reactie door doeken met vloerolie (lijnolie) in een kartonnen doos in de laadruimte van de werkbus. Doeken doordrenkt met vloerolie kunnen door een exotherme reactie spontaan in brand vliegen. Tijdens het drogen of oxideren van de olie komt warmte vrij. Als deze warmte in een propje doek niet weg kan, ontstaat er broei en kan de temperatuur oplopen tot boven de 315 graden en volgt er zelfontbranding.”