
Voorschoten - Tijdens het werkbezoek dat CDA fractieleden aan de kinderboerderij hebben gebracht kwam o.a. het aanvankelijke plan aan de orde om de kinderboerderij ook open te stellen als werkervaringsplaats voor mensen met een beperking. Vanwege vooral bureaucratische drempels is dit nog niet goed van de grond gekomen, bleek tijdens het gesprek.
Persbericht CDA
CDA-raadslid Mark van Oostrum: "Met plezier kijkt de CDA-fractie terug op het werkbezoek aan de kinderboerderij. Met de gedreven exploitant van de kinderboerderij, Sandy Seijn, is intensief gesproken over alles wat bij de exploitatie van de kinderboerderij komt kijken. Sandy werkt hard om van de kinderboerderij een succes te maken. Uiteraard moeten de dieren gezond zijn en blijven. Daar heeft Sandy zowat een dagtaak aan."
Aan bod kwamen, naast de verzorging van de dieren, andere punten aan de orde zoals de zorg- en educatieve functie van de boerderij. Van Oostrum: "Aanvankelijk was het bedoeling dat de kinderboerderij ook arbeidsmatige dagbesteding zou gaan aanbieden. Mensen met een beperking zouden gaan helpen bij de verzorging van de dieren en het onderhoud van het vele groen. Vanwege diverse vooral bureaucratische drempels blijkt de zorgfunctie van de boerderij helaas nog niet goed van de grond te zijn gekomen. De CDA-fractie zal aan het college vragen of hier nog een keer naar kan worden gekeken. Het zou natuurlijk fantastisch zijn als op de kinderboerderij een vorm van dagbesteding kan worden aangeboden, dat is niet alleen goed en prettig voor de mensen, maar ook zal dit bijdragen aan het verdienmodel van de kinderboerderij."
Per jaar bezoeken duizenden Voorschotenaren, jong en oud, de kinderboerderij. De kinderen maken zo contact met de dieren en de natuur. Hoewel Voorschoten een groene gemeente is blijft de band tussen en respect voor natuur, mens en dier door het bezoek aan de kinderboerderij behouden. Van Oostrum: "Nog niet alle scholen bezoeken de kinderboerderij. Het zou mooi en leerzaam zijn als alle Voorschotense scholen een bezoek aan de kinderboerderij zouden opnemen in het lesprogramma zodat kennis over de natuur en duurzaamheid goed wordt overgedragen aan de volgende generatie Voorschotenaren."
-
Tot en met zondag 22 mei goederen inleveren voor Oekraïense vluchtelingen in Moldavië
10:20
-
Maai mei niet, No mow May
9:00
2
-
Werkzaamheden rotonde Beethovenlaan/Mozartlaan
22 uur geleden
-
Mijlpaal voor project Talent op Maat
23 uur geleden
-
Boerderij Woelwijck verhuurt ruimte voor bijeenkomsten en cursussen
24 uur geleden
-
Duizenden onderdelen worden gemonteerd in Corbulo tunnel
1 dag geleden
1
-
Expositie Anthony Hanssens in Theehuis Jansland
1 dag geleden
-
Forescate Dames pakken koppositie!
1 dag geleden
-
Optreden Dagorkest Vlietstreek groot succes tijdens jubileum Theehuis Jansland
2 dagen geleden
-
86 diploma’s uitgereikt bij spetterend diplomafeestje in Het Wedde
3 dagen geleden
2
-
GroenLinks wethouder Erika Spil vertrekt naar Tiel
3 dagen geleden
-
Zwaan kleef aan op de Bachlaan
4 dagen geleden
2
-
Activiteiten Bibliotheek
4 dagen geleden
-
Klanten van Hoogvliet geven gul aan Voedselbank Voorschoten
5 dagen geleden
-
Ook zomerse Rendierenloop heeft verrassende kids funrun
6 dagen geleden
-
Gasten genoten van Zonnebloemtocht
6 dagen geleden
-
Werkzaamheden Corbulotunnel vorderen
6 dagen geleden
-
Boerderijfeestje op de peuterspeelzaal
7 dagen geleden
-
GroenLinks: Goed dat Voorschoten ecologische brug over A4 steunt
7 dagen geleden
-
Dames 1 Forescate winnen en staan op 2e plek in de competitie
8 dagen geleden
1
-
Zangeres Denise Jannah bij PJPJ Jazzfestival
11 mei, 14:20
-
PvdA Voorschoten bedankt commissieraadslid Marjolijn Eshuis
11 mei, 12:47
-
Kunstkring blij met nieuwe expositiemogelijkheid
11 mei, 12:46
-
Zaterdag 28 mei Repair Café in atelier Zij aan Zij
11 mei, 11:42
Nieuwsoverzicht
-
Tot en met zondag 22 mei goederen inleveren voor Oekraïense vluchtelingen in Moldavië
10:20
-
Maai mei niet, No mow May
9:00
2
-
Werkzaamheden rotonde Beethovenlaan/Mozartlaan
22 uur geleden
-
Mijlpaal voor project Talent op Maat
23 uur geleden
-
Boerderij Woelwijck verhuurt ruimte voor bijeenkomsten en cursussen
24 uur geleden