
Stilteprotest Partij voor de Dieren tegen de Voorschotense Paardendagen met reactie St Paardensport Voorschoten
Algemeen Regio nieuwsDieren zijn geen vermaak! Met die boodschap komt de Partij voor de Dieren Zuid-Holland naar Voorschoten om de paardendagen een halt toe te roepen. Met een stilteprotest wil de partij bezoekers bewust maken van het verborgen dierenleed dat er volgens de partij is.
De Partij vindt dat de paarden veel stress ervaren bij de Paardendagen. “De paarden wordt de mogelijkheid ontnomen om hun natuurlijke gedrag te vertonen. Ook de grote hoeveelheid prikkels vanuit het publiek veroorzaakt veel stress.”
Niet alleen de paardenmarkt maar ook de kortebaandraverij vindt de partij niet kunnen: “Tijdens de kortebaandraverij wordt gebruik gemaakt van diverse omstreden dwangmiddelen om de paarden tot gehoorzaamheid te dwingen. Zo worden de zintuigen van de paarden ernstig belemmerd door middel van oordoppen en oogkleppen en wordt de bewegingsvrijheid van het hoofd zeer beperkt door een opzetbeugel. Om te voorkomen dat het paard de druk van de tweebitten verlicht, wordt de tong vaak strak vastgebonden aan de onderkaak met bijvoorbeeld een postelastiek. Veel van deze dwangmiddelen zijn al verboden in de overige paardensport. Tenslotte zijn paarden erg sociaal en echte kuddedieren. Tijdens en voorafgaand aan wedstrijden hebben zij weinig tot geen contact met soortgenoten.”
De partij is op zaterdag 27 juli van 10.00 tot 12.30 uur en van 14.00 tot 16.00 uur aanwezig in Voorschoten. “Door het organiseren van een stilteprotest wordt er niet nog meer stress veroorzaakt bij de paarden”, zegt de partij. “Het is de hoogste tijd dat het welzijn van paarden voorop komt te staan.”
In de Voorschoten Kant van juni reageerde Jan van Leeuwen, voorzitter van de Voorschotense Paardendagen al op de mening van de Partij voor de Dieren. “Wij weten dat de paarden goed behandeld worden, de regels zijn heel scherp en worden streng gecontroleerd. Het is ook leerzaam voor kinderen om een paard in het echt te ervaren en te kunnen aaien. Zo kunnen wij ze laten zien hoe je een paard moet behandelen en verzorgen, dat moet je niet weghalen.”
Update: reactie Stichting Paardensport Voorschoten
![]()








