Sinterklaas is zaterdagochtend aangekomen in Voorschoten.
Sinterklaas is zaterdagochtend aangekomen in Voorschoten. Foto: NELLEKE DE VRIES

Warm welkom voor Sinterklaas in koud centrum

Algemeen Regio nieuws

Het was echt Sinterklaasweer zaterdagochtend, koud, een miezerregentje en een dun windje. Maar dat deerde alle kinderen met hun ouders, en al helemaal Sinterklaas en zijn Pieten, niet. Het werd een warm welkom. 

Al ver van te voren stonden de kinderen te wachten op Sinterklaas. Die had wel alvast zijn Pietenband alvast vooruit gestuurd om voor de kinderen te spelen. En die kinderen hadden zich vaak prachtig verkleed, de een als piet, de ander als Sinterklaas. De schoentjes waren al een keer gezet en de wensen zijn groot. Sinterklaas heeft nog heel wat te doen de komende weken. Een van de kinderen wenste zelfs de staf van Sinterklaas in zijn schoentje. Of dat gaat lukken…….

De Goedheiligman zelf genoot. Hij kwam niet met zijn paard, ook niet met de boot, maar in een Bugatti oldtimer. De paar bruggen onderweg bleken deze keer dan ook geen probleem. “Het was even crisis links en rechts maar we hebben het gehaald. De situatie is weer stabiel bij de Pieten. Nou ja voor zo lang het duurt he!” Hij is trots dat al die kinderen gekomen zijn ondanks de kou. “Ik vind dat ze vanavond wel twee schoentjes mogen zetten!” De Sint zelf had zich trouwens goed voorbereid op de kou, die hij in Spanje natuurlijk niet gewend is. “Er zit wel een thermootje onder al die kleren hoor”, knipoogde hij. 

Burgemeester Stemerdink was er dit jaar ook bij. Niet in Spuit 41 maar in een Plymouth. “Vorig jaar kwam er nogal veel rook uit de brandweerauto. Ik heb van Sinterklaas begrepen dat deze auto niet gaat roken.” Het duurde even voordat Sinterklaas op de Voorstraat aankwam. Hij moest ook zoveel handjes schudden. In de tussentijd vermaakten de Pieten en de danseresjes van Balletschool Giselle, het publiek. 

Toen hij eenmaal in de tent stond, kwam ook burgemeester Stemerdink erbij. En dat is maar goed ook van Sinterklaas had wel even haar hulp nodig. Hij raakte wat van de wijs toen er ‘Zie Ginds komt de Stoomboot’ en hij van links naar rechts moest. Nadine Stemerdink zette hem op het juiste pad. 

En verder was de intocht van Sinterklaas weer een groot een feest!!! Fotografe Nelleke de Vries maakte deze reportage. 

Luister hier naar het interview met Sinterklaas via Sleutelstad. 

En het interview met een aantal kinderen in Voorschoten. 

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding