
Start werkzaamheden op Vlietland wekt irritatie
Algemeen Regio nieuwsVerbazing en irritatie bij bezoekers van recreatiepark Vlietland en de Vrienden van Vlietland. Op 6 januari is ontwikkelaar Dutch Lake Residence begonnen met de voorbereidende werkzaamheden voor de bouw van 222 recreatievilla’s in het gebied. En dat terwijl er nog geen omgevingsvergunning is afgegeven, menen de Vrienden. Zij hebben een handhavingsverzoek ingediend maar de ontwikkelaar stelt dat de vergunning wel in orde is.
De plannen voor de woningen op Vlietland zijn al jaren oud en onomkeerbaar. Het recreatiepark ligt op het grondgebied van Leidschendam/Voorburg, aan de andere kant van de Vliet, recht tegenover Voorschoten. De in 2005 opgerichte Vrienden van Vlietland maakten twintig jaar geleden al bezwaar maar de rechter besloot anders.
Toen twee jaar geleden een bestemmingsplanwijziging werd ingediend, kwam de bouw weer volop in het nieuws en ontstond er ook in Voorschoten een burgerinitiatief Vlietland. Diverse protestacties ten spijt, was een meerderheid in de gemeenteraad van Leidschendam/Voorburg toch positief. Een omgevingsvergunning werd echter geweigerd door de Omgevingsdienst vanwege de aanwezige boommarter. Het werk moest stil gelegd worden maar is nu dus weer hervat.
Ontheffing
“We realiseren ons dat dit vragen oproept en dat willen we graag uitleggen”, zegt John Klinkenberg van ontwikkelaar DLR. “Het gaat hier om verschillende werkzaamheden. Uit een natuurtoets is gebleken dat voor diverse werkzaamheden een ontheffing nodig is omdat er een boommarter in het gebied is aangetroffen. Die vergunning is afgewezen. De voorbereidende activiteiten die we nu uitvoeren, hebben de juiste procedures doorlopen op de van toepassing zijnde regels en zijn niet vergunning plichtig. Er wordt één watergang gegraven maar die stopt bij de bossages en is niet aangesloten. De daardoor benodigde activiteiten vallen mogelijk onder de aangevraagde ontheffing. Het werk aan de proefterp is bedoeld om inzicht te geven in de zetting van de bodem en biedt belangrijke informatie voor alle volgende werkzaamheden in het gebied. Die werkzaamheden waren voor vorig jaar gepland maar daarop is een handhavingsverzoek gekomen en werd het werk stilgelegd. De Omgevingsdienst heeft daarop de stukken en informatie beoordeeld en het handhavingsverzoek afgewezen. Daarom kunnen wij nu weer doorgaan.”
Even wachten
Voor de Vrienden een bittere pil. Op de website vlietnieuws.nl vragen zij zich af waarom het werk nu uitgevoerd wordt. ‘Had nou gewacht tot de vergunning van Gedeputeerde Staten er is’. De Vrienden blijven strijden tegen de bouw van de recreatiewoningen. En ook de Voorschotense politiek is niet blij. GroenLinks en PvdA spreken in een persbericht van vernieling. “Zolang het niet duidelijk is of het plan doorgaat is het onzorgvuldig en onbestaanbaar om de natuur te vernielen. Eerst moet duidelijk worden wat de gemeenteraad van Leidschendam-Voorburg besluit over het vakantiepark en of de noodzakelijke vergunningen worden afgegeven”, zijn de partijen van mening.
Ziet Klinkenberg nog toekomst voor de bouw? “Ik ben positief, dit gaat gewoon door. Of het nou om het oude plan gaat of het nieuwe bestemmingsplan, het wordt gerealiseerd. In Ieder geval met veel aandacht voor flora en fauna, dat is wel heel belangrijk. Het wachten is nu op een uitspraak van de gemeenteraad van Leidschendam/Voorburg. Er zijn heel wat zienswijzen gekomen op de bestemmingsplanwijziging, die zijn inmiddels door de gemeente afgehandeld. Wij zijn in overleg met de gemeente over het moment waarop de gemeenteraad een besluit neemt.”









