
Nieuwe AED in Vlietwijk dankzij Rotaryclub Voorschoten-Leidschendam
Algemeen Regio nieuwsVoorschoten is weer een stukje veiliger. In het hart van de Vlietwijk is een nieuwe AED geplaatst, zodat burgerhulpverleners bij een hartstilstand nog sneller kunnen handelen.
Na de diefstal van de AED aan de HEMA rond Koningsdag en de crowdfunding voor een nieuwe AED en buitenkast die hierna is gestart, is Stichting Hartveilig Voorschoten door de Rotaryclub Voorschoten-Leidschendam benaderd om te helpen. Dat leidde tot de gulle donatie voor de realisering van deze nieuwe locatie.
De AED hangt aan de gevel van het kantoor van woningcorporatie Rijnhart Wonen aan de Professor Einthovenlaan 15. Rijnhart Wonen stelde de locatie beschikbaar vanuit haar maatschappelijke betrokkenheid. “Midden in de wijk, midden in de samenleving,” aldus de stichting.
Burgerhulpverleners die zijn aangesloten bij HartslagNu worden bij een 112 melding direct opgeroepen om te reanimeren en de AED te gebruiken totdat de ambulance arriveert. Elke minuut telt: snelle inzet vergroot de overlevingskans aanzienlijk. Dus hoe meer burgerhulpverleners hoe beter. Iedereen vanaf 18 jaar met een geldig reanimatie-, EHBO- of BHV-diploma kan zich aanmelden als burgerhulpverlener.
Stichting Hartveilig Voorschoten is volledig afhankelijk van donaties en sponsoring. Met deze nieuwe AED is een lang gekoesterde wens in vervulling gegaan: het optimaliseren van de 6 minutenzone in een druk bewoonde wijk.
Voor meer informatie over de stichting, het volgen van een reanimatiecursus of wilt u ook burgerhulpverlener worden? Kijk op https://hartveiligvoorschoten.nl of stuur een mail naar info@hartveiligvoorschoten.nl
Lid worden van Rotaryclub Voorschoten-Leidschendam, dat wekelijks bijeenkomt in het Wapen van Voorschoten? Neem dan een kijkje op rotary.nl/voorschotenleidschendam en bel voor verdere informatie het daarop vermelde nummer.








