
Op weg naar weer een fantastische Koningsdag!
Algemeen Regio nieuwsToegegeven, of het echt fantastisch wordt is natuurlijk ook afhankelijk van het weer maar aan de voorbereidingen ligt het zeker niet, het bestuur is al maanden druk bezig. Koningsdag, 27 april, valt dit jaar op maandag maar voorafgaand is er al heel wat te doen.
Het bestuur bestaat uit Jos van Wersch, voorzitter, Nico Paardekooper penningmeester, Karin Wetselaar secretaris, Lisette Bodaan, Bart Lavrijsen en Leon Michon, algemeen bestuurslid en aftredend penningmeester Saskia Borsboom steekt ook nog een helpend handje uit. Een flink bestuur? “Dat wel maar we kunnen zeker nog meer handjes gebruiken”, zegt Jos van Wersch. “De zoektocht naar sponsors, algemeen of per activiteit, is altijd een heel werk. Wie mee wil helpen is van harte welkom en kan zich melden bij ons via info@oranjeverenigingvoorschoten.nl
Voorafgaand aan Koningsdag zijn er diverse activiteiten waarvoor aanmelding noodzakelijk is. Dat kan vanaf de eerste week van maart via de site oranjeverenigingvoorschoten.nl. Dus voor in de agenda:
Pubquiz en seniorenmiddag
Ook dit jaar zijn er weer twee pubquizzen, op 13 april in La Casita en 14 april in Het Wapen, beiden om 20.00 uur. Maak een team van 4 tot 6 personen, verzin een naam en doe mee. De kosten zijn € 5,- per persoon, contact te betalen aan het begin van de quiz.
Op 23 april van 14.00 tot 16.30 wordt in het Cultureel Centrum aan de Pr. Marijkelaan 4 de Seniorenmiddag gehouden. Dit jaar met een muziekquiz. Iedereen boven de 65 jaar mag zich aanmelden, de toegang is gratis.
Touwtrekken en OranjeExpeditie
Al tientallen jaren een traditie op Koningsdag: het touwtrekken. Vorig jaar waren er 16 teams, 11 mannenteam en vijf vrouwenteams. “Het zou natuurlijk mooi zijn als dat aantal een beetje in balans is, dus we doen een beroep op alle Voorschotense vrouwen: meld je aan en doe mee”, zegt Jos. “Ook dit jaar kijken we weer naar mogelijkheden om te trainen, de teams krijgen na aanmelding daar meer informatie over dus ook al heb je geen ervaring, doe gewoon toch mee.”
De afgelopen jaren is de OranjeExpeditie razend populair geworden. Vorig jaar waren er maar liefst 120 deelnemers. “Het zit altijd vol, dus kinderen van 8 tot en met 12 jaar, meld je snel aan!”, gaat Jos verder. Ook dat kan in de eerste week van maart via onze website. De OranjeExpeditie is op Koningsdag van 12.30 tot 14.30 uur in het Burgemeester Berkhoutpark. Met onderdelen als stormbaan, lasergame, Archery tag, lego estafette, boksen bootcamp, 4 op een rij XXL.”
Kermis en meer
De kermis op het Burg. Van der Haarplein staat er dit jaar van 22 tot en met 27 april. En de oliebollen komen traditiegetrouw weer van de familie Overdevest. Natuurlijk is er de optocht, ook dit jaar weer voorafgegaan door drie muziekkorpsen. Over het fietsversieren komt later meer informatie. Net als over de kindervrijmarkt in het centrum, de oranje puzzelfietstocht, schminken, poppentheater, koningsdagconcert en ‘s avonds live muziek op de Voorstraat, georganiseerd door de horeca.
Lid worden
Koningsdag kan alleen maar georganiseerd worden dankzij sponsors en donateurs. Het bestuur doet een oproep om lid te worden. “Dat kan al vanaf een tientje per jaar.” Meer informatie op oranjeverenigingvoorschoten.nl. “Of loop tijdens Koningsdag even langs bij onze oranje tent op de Voorstraat.”








