Afbeelding

Verkiezingen

Column Ingezonden

Het feest van de democratie wordt het ook wel genoemd. De afgelopen weken is duidelijk geworden dat we in korte tijd twee keer naar de stembus mogen. En de laatste jaren zijn we al zeer regelmatig geweest. Wat schieten we er nou helemaal mee op?

Verkiezingen zijn veel meer dan die ene dag naar de stembus gaan. We hebben met zijn allen afspraken gemaakt hoe we willen samenleven en er zijn heel veel mensen die zich in ons land en zeker ook in Voorschoten inzetten om deze afspraken in te vullen. Al die politici waar we veel van verwachten zijn ook mensen zoals u en ik die graag iets willen doen voor onze samenleving net zoals de mensen die op de Cirkelbus rijden of fietsmaatje zijn. 

Voordat de verkiezingen kunnen plaatsvinden is er al veel gebeurd. De gemeente organiseert stembureaus en werft vrijwilligers om die te bemensen. Dan zijn er ook nog mensen nodig die al onze stemmen willen tellen. Om echt iets te kunnen kiezen zijn er natuurlijk ook kandidaten nodig. 

Partijen zijn al meer dan een jaar van tevoren bezig om vrijwilligers te vinden die zich vier jaar lang belangeloos willen inzetten voor gemiddeld vijftien uur per week. In deze tijd niet een heel aantrekkelijk aanbod hoor ik u denken. 

Aan de andere kant als je gemeenteraadslid wordt krijg je de kans om je dorp nog beter te leren kennen. Je maakt keuzes over belangrijke projecten zoals een nieuw cultureel centrum, woningbouw of een nieuwe school. Het duurt soms lang maar je hebt echt iets te zeggen over de inrichting van je dorp. Je ontmoet veel verschillende mensen en leert nieuwe vaardigheden. Wat mij betreft een aanrader. 

Als kiezer kun je al die vrijwillige inzet belonen door op die ene dag een keuze te maken. Alle reden om met enthousiasme uit te kijken naar de komende verkiezingen zou ik zeggen en zo invulling te geven aan onze samenlevingsafspraken.

Katrien van Meenen
VVD raadslid