
'Ik wil met mijn voeten in de onderwijsklei staan!'
In de sollicitatie stond dat men 'een inspirator en manager' zocht. Dat wilde Angèle Jehee-De Visser dolgraag zijn als algemeen directeur voor de Protestants Christelijke Schoolvereniging Voorschoten. Ze heeft jarenlang ervaring in het onderwijs en studeert bedrijfskunde. Op 1 augustus is ze begonnen.
Onder de PCSV vallen de basisscholen Gevers Deynoot, Het Kompas en de Fortgens. 'Een algemeen directeur is verantwoordelijk voor de vereniging, sparringpartner voor de schooldirecteuren, eindverantwoordelijk voor de financiën en gesprekspartner voor de scholen bij externe partners zoals de gemeente', lacht ze. 'Inspirator en manager dus. Naast haar functie als directeur is Angèle ook onderwijsconsulente voor het Ministerie van Onderwijs waar ze adviseert bij conflictsituaties.
Na de Pabo kwam Angèle in het speciaal basisonderwijs terecht. 'Het onderwijs aan "het speciale kind" heeft vanaf dag 1 mijn hart gestolen.' Toen vanuit de overheid werd besloten dat meer leerlingen op de basisschool moesten blijven en er een krimp verwacht werd in het speciaal basisonderwijs, stapte ze over naar het voortgezet speciaal onderwijs en later naar het reguliere onderwijs. Eerst als leerkracht en adjunct, later als directeur. Vanuit de wens zich weer te kunnen inzetten voor "het speciale kind" werd Angèle, na ruim 10 jaar regulier onderwijs ambulant manager schoolbegeleiding bij een GGZ-instelling en later directeur van een samenwerkingsverband, daarnaast startte ze met haar studie bedrijfskunde aan de Nijenrode Business University. 'Maar ik wilde weer meer met mijn voeten in de onderwijsklei staan. Toen ik deze functie zag, wist ik dat die op mijn lijf geschreven was. Ik kijk uit naar de uitdagingen en de nieuwe contacten''.
Ik zie het als mijn taak om kinderen en leerkrachten te ondersteunen het beste uit zich zelf te halen. Daar ga ik voor. Als het om kinderen gaat zijn natuurlijk de ouders betrokken. Zij willen het allerbeste voor hun kind maar daarin moet je wel realistisch zijn. Voor sommige kinderen is het speciaal (basis)onderwijs gewoon een meer passende plek. Ik ben in principe voor zo inclusief mogelijk onderwijs maar erken dat er grenzen aan scholen en leerkrachten zijn.'Angele ziet het als een belangrijke taak het hitteschild te vormen tussen de omgeving en de school. Er komt veel op de scholen af. Wensen van ouders, inspectie en ministerie. Soms moeten scholen daartegen beschermd worden.'
-
Dagboek van een leerkracht: rauw of rouw
20 uur geleden
-
Gemeente vraagt ideeën over duurzame energie
20 uur geleden
-
Wereldrecord voor Wassenaarse zeiler Mark Slats
1 dag geleden
-
Dagboek van een leerkracht: lockdown verlengd
2 dagen geleden
-
Bruggen van 60 ton in woonwijk is weggegooid geld
2 dagen geleden
5
-
Dieven hebben het voorzien op koplampen
2 dagen geleden
-
VVD: houd Voorschoten en Leiden bereikbaar
2 dagen geleden
-
Politie zoekt getuigen brand Kniplaan
2 dagen geleden
-
(even) een winters Voorschoten
3 dagen geleden
-
Wees loyaal, koop lokaal
3 dagen geleden
2
-
Dagboek van een leerkracht:
5 dagen geleden
1
-
Sneeuw in Voorschoten??
5 dagen geleden
1
-
Vaccineren is begonnen
5 dagen geleden
-
Doe mee met de prentenboekenbingo!
5 dagen geleden
-
Dagboek van een leerkracht: Mijn Lijf!
6 dagen geleden
-
The Walking Stressed, met sportieve groeten van Fit20
7 dagen geleden
-
Moeder Godskerk verkocht aan Niersman
7 dagen geleden
1
-
Dagboek van een leerkracht: stof tot nadenken
7 dagen geleden
-
Hulp voor noodopvang op de basisscholen
7 dagen geleden
-
Dagboek van een leerkracht: Even slikken...
8 dagen geleden
-
CDA: Dure Valkewegbruggen echt nodig?
12 jan, 14:25
-
Ontmanteling tunnelboormachine nadert het einde.
12 jan, 09:34
-
Dagboek van een leerkracht: wachten op de persconferentie
11 jan, 19:41
-
Leidseweg week lang overdag dicht
11 jan, 11:22
4
Nieuwsoverzicht
-
Dagboek van een leerkracht: rauw of rouw
20 uur geleden
-
Gemeente vraagt ideeën over duurzame energie
20 uur geleden
-
Wereldrecord voor Wassenaarse zeiler Mark Slats
1 dag geleden
-
Dagboek van een leerkracht: lockdown verlengd
2 dagen geleden