
Monsterscore voor koploper JO16-2 met zevende winst op rij
AlgemeenOp deze zonnige zaterdag begon koploper Forescate JO16-2 vol vertrouwen aan de wedstrijd tegen de leeftijdsgenoten uit het Westland. Alle zes wedstrijden tot nu toe waren gewonnen, dus de stemming was opperbest. Anderhalf uur later bleek daar een zevende aan toegevoegd.
Westland staat onderaan, maar chillen kan niet. Al in de eerste minuut moet de keeper van Forescate ingrijpen. Hij valt als veldspeler in voor vaste keeper. Forescate neemt het initiatief over en krijgt direct daarna een strafcorner. De bal wordt goed aangegeven en hoewel niemand de bal in het doel krijgt, houden de jongens de druk er vol op. Dat heeft succes want het eerste doelpunt valt al snel.
Daarna volgt in het eerste en tweede kwart de ene na de andere kans. Forescate zorgt voor 2-0 en daarna volgt met een prachtige boogbal de mooiste, maar helaas afgekeurde goal van de wedstrijd. Na een onderschepping wordt het snel 3-0 als Forescate opduikt voor de keeper en de bal erin rolt. Na een schot op de paal, is het opnieuw een score voor Forescate. Daarna volgt ook de 5-0 na een mooie assist. Vlak voor het einde van het tweede kwart lukt het de Westlandse jongens de 5-1 te maken.
In het derde kwart laat het team van Forescate zien dat je niet alleen wint door goalgetters, maar dat een goed communicerend middenveld en een alerte verdediging cruciaal zijn. De verdedigers trekken een muur op en zijn overal te vinden. Het derde kwart is voor Westland, maar drie strafcorners op rij levert hen niks op.
De coaches van Forescate roepen de jongens tot de orde: “Draaien! Pak je mannetje!” Het wordt 6-1. In het vierde kwart komt Forescate weer tot leven. Een subtiel wippertje, een droge knal, mooie passes … er gebeurt van alles. Snel ligt de 7-1 er in en na een onhandig moment bij Westland wordt het 8-1. De 8-2 van Westland konden de jongens prima hebben en onder applaus van de ouders gingen ze blij van het veld richting hun teamuitje. Met 21 punten uit zeven wedstrijden leiden ze de poule. Volgend weekend is er bij winst op Hudito blauwe rook want dan zijn ze kampioen.





