
Laurentiusorgelconcert met Martijn Pranger en Jurre Koopmans op cello
Cultuur Kunst & CultuurOp zondagavond 11 mei (moederdag) zal Martijn Pranger een orgelconcert geven in de Laurentiuskerk samen met Jurre Koopmans op cello. Voor de pauze spelen ze zowel solo als in duo muziek van Bach, Haydn en Bruch. Na de pauze is er een licht programma met muziek van Camille Saint-Saëns, Charles-Marie Widor, en Gabriel Fauré.
Martijn Pranger is organist van de Duitse Evangelische gemeente in Den Haag en studeerde orgel en improvisatie aan het Rotterdams conservatorium. Hij heeft een grote liefde voor het Franse en Duitse orgelrepertoire uit de 18 tot 20ste eeuw.
Hij improviseert graag om alle mogelijkheden en facetten van een orgel goed naar voren te laten komen. Hij heeft al een flink aantal concerten in binnen- en buitenland verzorgd. Vorig jaar verzorgde hij een promenadeconcert in Wassenaar.
Martijn geeft dit concert samen met zijn vriend, de cellist Jurre Koopmans, die vorig jaar afstudeerde aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag en nu een masterstudie doet aan het Conservatorium van Amsterdam. Al een aantal keren was Jurre te horen als solist in beroemde celloconcerten van onder andere Elgar en Dvorák en trad hij op in het Muziekgebouw Eindhoven, Muziekgebouw aan het IJ, De Doelen en het Koninklijk Concertgebouw.
Aanvang concert om 20:00 uur. Vrije toegang met collecte bij de uitgang. Zie ook www.laurentiusorgelconcerten.nl








