
Voorzitter IJsclub: ‘Die skeelerbaan komt er!’
Sport SportIJsclub voorzitter Rob Hemmes heeft goede hoop dat die zo gewenste skeelerbaan er gaat komen! Dat bleek wel uit zijn toespraak tijdens het jubileumfeest van de Voorschotense IJsclub afgelopen zondag. In een vol clubhuis kondigde hij aan binnenkort een gesprek hierover te hebben met de drie wethouders. ‘Dan moet het toch lukken!’ Aanwezig wethouder René Zoetemelk was gematigder in zijn reactie: ‘de gemeente gaat nou eenmaal niet over één nacht ijs.’
Terwijl het water op de landijsbaan allang weer is weggestroomd, werd er binnen in het clubhuis geproost op 65 jaar ijsclub. Eigenlijk bestaat de club al 67 jaar maar ten tijde van het jubileum was er corona. ‘Een leeftijd waarop menigeen met pensioen kan maar de ijsclub is springlevend’, aldus Hemmes. Toch ziet ook hij de problemen. ‘Door de klimaatveranderingen zijn er minder ijskoude winters en kunnen we minder open. Dat komt ook doordat het dagen duurt voordat het ijs de benodigde 10 centimeter heeft. Een skeelerbaan kan dat oplossen want met een paar centimeter ben je er dan al. Tegelijkertijd kan de baan als het niet vriest door alle Voorschotenaren worden gebruikt. Van kinderen met een stepje of driewieler, tot ouderen die willen oefenen met een scootmobiel of elektrische fiets.’
De wens van de club aan de Anthoni van Leeuwenhoekkade is niet nieuw, die ligt er al jaren maar een toezegging dat de vergunning eventueel gaat worden verleend, is er nog niet. Een onlangs ingestelde petitie leverde al 1300 handtekeningen op. En daarmee is er dus draagvlak, concludeert het bestuur.
Burgemeester Stemerdink hoorde al van de ijsclub voordat ze burgemeester werd. ‘Ik heb een rondje rond het veld gelopen en ben gaan googlen. ‘Ik ben onder de indruk wat jullie met al die vrijwilligers al jaren neerzetten. Dat hebben we afgelopen december weer kunnen zien. Twee dagen lang is er keihard gewerkt om 5000 bezoekers te laten schaatsen. Prachtige beelden.’ Zelf heeft ze de schaatsen niet ondergebonden. ‘Dat doe ik de volgende keer maar dan wil ik wel eerst even oefenen, bij voorkeur ’s nachts als niemand het ziet’, bedong ze.
Hemmes memoreerde ook de STGV, de Schaats Trainingsgroep Voorschoten werd in 1986 opgericht. ‘Na de elfstedentocht van dat jaar waar veel Voorschotenaren aan meededen, wilde een groep graag door met hardrijden. Het resulteerde in de STGV die inmiddels ook al weer 37 jaar bestaat. Tijdens het feest werd wel afscheid genomen van trainers Ken en Els Ainsworth en Hugo Schellevis die diverse groepen jarenlang trainden. Ook Rinus Bunnik werd in het zonnetje gezet. Hij heeft vanaf de allereerste ‘Stempelpost’ 37 jaar geleden, voor de verspreiding van het clubblad gezorgd. .
De IJsclub is dus dringend op zoek naar trainers en meer vrijwilligers. Geïnteresseerden kunnen zich melden via ijsclubvoorschoten@stgv.nl.
En wat denkt de belangrijkste man van Voorschoten als de temperaturen onder nul komen, over de toekomst van een skeelerbaan? ‘Ik begin er steeds meer vertrouwen in te krijgen’, zegt ijsmeester Adri Hendriks tevreden. ‘Wie weet gaat het toch nog lukken.’
In het clubhuis bleef het in ieder geval nog lang gezellig met een walking dinner en live muziek.









