
Doe mee aan de Spendel Biljartmarathon voor KWF
Sport SportCafé Barrelzz aan de Molenlaan is het toneel voor een bijzondere evenement op zondag 2 augustus. Dan is er de Spendel Biljartmarathon waarbij iedereen een half uur kan spelen tegen Voorschotense biljartgrootheden Adrie Demming, Ponciana Wezepoel en Rob Scholtes. Het evenement duurt 12 uur en de opbrengst gaat naar KWF Kankerbestrijding.
En dat is niet voor niets want hiermee willen de drie vooral Frans Spendel sr bedanken voor zijn jarenlange sponsoring en steun voor de biljartwereld. “Frans vecht zelf nu tegen deze verschrikkelijke ziekte en we willen hem een hart onder de riem steken”, aldus Ponciana, Adrie en Rob. Het idee is niet nieuw. “We hoorden ervan in een andere gemeente”, gaat Ponciana verder. “En wisten gelijk dat we dat ook hier in Voorschoten wilden organiseren. Er zijn zoveel mensen geraakt door de ziekte, iedereen kent wel iemand. Adrie en ik legden het idee voor aan Barrelzz eigenaresse Marjan en Rob Scholtes Die waren gelijk enthousiast en ook Frans was vereerd.”
“Ik vind het echt bijzonder dat ze dit doen. Ik heb vroeger zelf veel gespeeld, zat vaker te biljarten bij de Spijkerbak dan dat ik op school was”, lacht Frans. “Als het lukt doe ik op 2 augustus de openingsstoot.” Met hemzelf gaat het redelijk, laat hij weten.
De deelnemers spelen tegen gevestigde namen. Voorschotenaar Rob Scholtes speelde op hoog niveau driebanden. Adrie Demming zit bij de top 8 van Nederland driebanden grote tafel. Hij speelde al eens tegen Raymond Ceulemans en Dick Jaspers. En ook Ponciana staat haar ‘mannetje’ bij het biljarten.
“Het evenement is voor iedereen in Voorschoten. Tegen betaling van € 25,- mag je een half uur spelen tegen de top van Nederland”, vertelt Ponciana. “De spelers mogen een eigen spelsoort kiezen, libre, of driebanden, 10 over rood, wat ze maar willen. Wij spelen driebanden. Inschrijven kan in Barrelzz, daar hangt aan lijst. Ons doel is minsten 1000 euro op te halen. Dat lukt niet met alle spelers dus we zoeken ook donateurs. Doneren kan via onderstaande QR-code of via de site acties.kwf.nl/fundraisers/poncianawezepoel/spendel-biljart-marathon.”









