
Ishbel Jeuken van de Taekwon-Do school, Kumgang, behaalt IVe Dan en titel International Instructor
Sport SportHet behalen van een zwarte band in Taekwon-Do is een prestatie, maar het behalen van een IVe Dan is een mijlpaal. Ishbel Jeuken, assistent-trainer bij Taekwon-Do-school Kumgang in Voorschoten, heeft met succes haar IVe Dan-examen afgelegd. Na een internationale cursus van drie dagen behaalde ze bovendien de titel International Instructor (Sabum in het Koreaans).
Taekwon-Do is een Koreaanse vorm van zelfverdediging. Letterlijk vertaald betekent het de weg (‘Do’) van de voet (‘Tae’) en de hand (‘Kwon’). Taekwon-Do is niet alleen een zelfverdedigingssport, maar ook een levensvisie die bijdraagt aan de ontwikkeling van zelfdiscipline en zelfvertrouwen.
Ishbel had de International Instructor Course in 2024 al met succes afgerond in Engeland, bij Grand Master Miller. Tijdens een onlangs gehouden internationale trainingsdag in Zoetermeer kreeg Ishbel Jeuken de gelegenheid om examen te doen bij Grand Master Hutchison uit Schotland en Masters Groen uit Zoetermeer en Zandbergen uit Voorschoten.
Na een bikkelharde training het beste uit jezelf halen tijdens een examen vraagt om kwaliteit, en dat is precies wat Ishbel liet zien. De examenonderdelen bestonden uit stijlvormen, technisch sparren, vrij sparren waarbij alle technieken zijn toegestaan, en zelfverdediging tegen aanvallen met stok en mes. Naast de praktijk moet de kandidaat een door de wereldbond goedgekeurde scriptie overleggen.
Tijdens het examen werd Ishbel ook getest op haar parate theoretische kennis.Bij de onderdelen sparring en zelfverdediging was Ishbels echtgenoot Lars Jeuken (Ve Dan) haar tegenstander. Ze spaarden elkaar niet, wat het examen extra aantrekkelijk maakte om naar te kijken.
Ishbel vertelt trots dat ze vijf jaar geleden met haar gezin vanuit Engeland naar Nederland is verhuisd. In Engeland was de familie, met vier kinderen, bovengemiddeld actief in Taekwon-Do en trainde ze met diverse gekwalificeerde instructeurs en Masters in Oxford, Leeds, Morley en Huddersfield.Samen met hun dochter Madelief zijn Ishbel en Lars bij Taekwon-Do Kumgang in Voorschoten gaan trainen. In de afgelopen vijf jaar is Lars geslaagd voor zijn Ve Dan en dochter Madelief voor haar IIe Dan.Sinds een jaar geeft Ishbel les aan kinderen van 9 tot 14 jaar. Dat vindt ze erg leuk om te doen.






