In de regen takken zagen, het halve college en de kinderen van de Nuts draaiden hun hand er niet voor om.
In de regen takken zagen, het halve college en de kinderen van de Nuts draaiden hun hand er niet voor om. Foto's: VSK

NL Doet in de stromende regen gaat gewoon door!

Algemeen Regio nieuws

Het is vandaag en morgen NL Doet maar het weer werkt niet echt mee, de hele dag al komt de regen met bakken naar beneden. De vrijwilligers van NL Doet laten zich daar niet door uit het veld slaan. Op diverse plekken zijn de activiteiten gewoon doorgegaan. Onder andere bij Florence Woonzorgcentrum Adegeest en de Nutsschool.

Gehuld in plastic regencapes zetten de 15 vrijwilligers zich vanmorgen aan de taak om de balkons en terrassen rondom WZC Adegeest klaar te maken voor de lente. ‘Met zijn allen hebben we het mos tussen de tegels weggehaald, de tuinmeubelen gesopt, plantjes in de bakken en in de grond gezet en bladeren uit de tuin weggeveegd. Het ziet er weer mooi uit. Nu alleen de zon nog’, zegt Lucy Fite van Florence. ‘Een ander deel van de vrijwilligers heeft spelletjes gedaan met de inwoners die daar maar al te blij mee waren.’

Op de Nutsschool kregen de kinderen hulp van burgemeester Stemerdink en wethouder Van der Elst. Zij hadden zich op het slechte weer gekleed. Meester Jurrie (adjunct-directeur) en Juf Diana hadden het goed voorbereid. ‘Vorig jaar hebben we een volledig nieuw en groen schoolplein gekregen maar het is wel toe aan een opfrisbeurt. De wilgentunnel die vorig jaar geplaatst is moet op een aantal plekken opnieuw gevlochten worden, de houtsnippers en het schelpenpad moeten aangevuld worden en de dode bladeren uit de perken gehaald worden. Uit alle klassen vanaf groep 3 zijn er kinderen die meehelpen.’

Florine hielp de burgemeester met de wilgentunnel. Florine hield de wilgentakken vast en de burgemeester zaagde de zijtakken af. Dat deed ze blijkbaar goed. ‘Je kan zo bij ons op de scouting meedoen’, oordeelde Florine. De burgemeester schoot in de lach. Of dat ook gaat gebeuren, blijft nog in het ongewisse. En wethouder Van der Elst oogstte bewondering met zijn takkenschaar die hij kundig hanteerde. Binnen het uur was het schoolplein weer opgeknapt. 

De vrijwilligers van Adegeest trotseerden de regen en werkten gewoon door!
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding