
Pickleball in Sporthal de Vliethorst
AlgemeenVandaag, woensdag 15 mei, heeft wethouder Hubert Schokker officieel Pickleball in Voorschoten geintroduceerd.
Voordat de officiele handeling in sporthal de Vliethorst plaatsvond maakte de wethouder al kennis met deze nieuwe sport door enthousiast een balletje mee te slaan. Het ging hem goed af, het was goed te zien dat hij een ervaren tennisser is. ‘Pickleball is een erg leuke en laagdrempelige sport, ik hoop dat veel mensen er plezier aan gaan beleven’, zegt de wethouder.
Pickleball is een wereldwijd snelgroeiende, dynamische racketsport voor alle leeftijden. Het is een combinatie van badminton, tafeltennis en tennis.
Pickleball speel je op een badmintonveld met een laag net. De rackets zijn licht in gewicht en de bal ook. De bal is hard, hol, heeft gaatjes en iets groter dan een tennisbal. De spelregels zijn eenvoudig waardoor je heel snel kunt beginnen met het spelen van een wedstrijdje! Je kunt single (met twee personen) of double (met vier personen) spelen. Nog een verschil is de zone voor het net. In deze ‘kitchen’ is het verboden een volley te maken.
Veel techniek heb je niet nodig om te beginnen met deze hippe sport. Er zit snelheid en strategie in zonder dat het veel van je lichaam vergt. Dat verklaart waarom de sport ook bij ouderen in de Verenigde Staten zo populair is.
Via de website https://www.zwembadhetwedde.nl/activiteiten/pickleball/ kun je een picklebaan en rackets en een bal reserveren.










