
Voorzitterswisseling bij De Boschbloem
Algemeen Regio nieuwsDe ledenvergadering van Buurthuis en Activiteitencentrum De Boschbloem stemde vorige week in met de nieuwe voorzitter Queriene van der Harst. Ze volgt daarmee Wim Wolting op die de functie zeven jaar uitvoerde. “Ik laat een prachtig goed op elkaar ingespeeld team en bestuur achter en ik heb er alle vertrouwen in”, zegt Wim. “Het is goed zo.”
Zeven jaar geleden werd hij zelf ingelijfd. “Ik kende het Buurthuis goed want ik bridge hier elke dinsdagmiddag. Destijds was Willy van der Heden voorzitter. Al weken hing er een briefje op de deur: bestuursleden gezocht. Toen ik vroeg hoe het met de zoektocht stond, was ik binnen twee weken voorzitter”, lacht Wim. “Niet zo’n probleem want ik had toen ook al ervaring in bestuursaangelegenheden.”
Buurthuis De Boschbloem is in de afgelopen zeven jaar flink gegroeid. “Daar ben ik trots op”, vervolgt Wim. “We hebben nu 565 leden, dat aantal is sinds 2022 met 30% gegroeid, 25 activiteiten per week en 70 vrijwilligers. En een goed geolied bestuur, afgelopen vrijdag zijn bestuursleden Okke de Boks, Ria Alleman en Helga Tijhuis nog herbenoemd. Heel blij mee want geloof me: dit is vaak een dagtaak. Verder ben ik trots op de verduurzaming van het buurthuis dat met hulp van de gemeente vorig jaar is gerealiseerd. Wij zijn nu zelfvoorzienend en vrijwel van het gas af. We zijn zuinig op het gebouw dat weliswaar van de gemeente is en waarvoor wij huur betalen, maar binnenshuis is het onze verantwoordelijkheid. Daarnaast verhuren we regelmatig ruimten in het buurthuis aan verenigingen en organisaties. Daarom staan we er ook financieel gezond voor.”
Voor Queriene begint het werk nu pas. “Ik ben sinds kort met pensioen en toen ik gevraagd werd voor deze functie heb ik ja gezegd. Daarna nog wel enige twijfel want mijn oude werkgever, de Universiteit van Leiden, wilde me graag twee dagen terug. Dat ga ik de komende tijd combineren. Ik ken het Buurthuis al langer. Toen mijn kinderen jong waren gingen ze hier naar de knutselmiddagen en mijn dochter kreeg les in Technika 10! Dat was een landelijk initiatief en een enorm succes maar het stopte op een gegeven moment. Dit soort activiteiten wil ik wel weer terughalen. Niet alleen voor de kinderen maar de ouders komen dan ook weer terug in het buurthuis. En er is meer dan genoeg te doen voor elke leeftijd. De knutselmiddag zijn sinds vorig jaar weer terug maar gaan we dit jaar uitbreiden tot zes middagen in de zomervakantie. Er is een leuk team van vrijwilligers die dat oppakt.
Verder wil ik me inzetten voor het sociaal beleidsplan dat onlangs is aangenomen door de gemeenteraad. De samenwerking met de andere buurthuizen is al ingezet en ook met Voorschoten Voor Elkaar zijn er goede contacten, vooral in de zoektocht naar vrijwilligers. Als buurthuizen zijn we op zoek naar een beheerder en schoonmaakploeg. Als we dat gezamenlijk inkopen, kunnen we de kosten drukken. Begin mei komt burgemeester Stemerdink hier een kopje koffie drinken. Met Helga en Ria zijn we dat al aan het voorbereiden en later die maand open ik de tentoonstelling van onze schilderclubs in de bibliotheek.! Er is genoeg te doen dus!”
Hoe zien beiden de buurthuizen? “Die zijn het instrument van de samenleving! Een ontmoetingsplek voor jong en oud en een mogelijkheid voor ouderen tegen eenzaamheid. Ons Seniorencafé wordt steeds meer bezocht. Je ziet dat er een enorme behoefte aan is!”
Meer weten over alle activiteiten? Kijk op boschbloem.nl.








