Afbeelding
Foto: PR

Mishandeling kat Coco bij Team West en politie start onderzoek mishandeling

Politie 112

De verontwaardiging in de hele regio, en zelfs in het hele land, was groot begin november. De baasjes van de kat Coco brachten de bizarre mishandeling van het dier naar buiten. Ze was er zo erg aan toe dat de dierenarts niet anders kon dan haar in te laten slapen. Vandaag liet de politie Leiden op Instagram weten dat zij een groot onderzoek start naar de mishandeling. 

Het programma Team West bij Omroep West besteedt dinsdag 18 november om 17.00 uur aandacht aan de zaak. Inwoners van Voorschoten die meer weten over deze afschuwelijke zaak worden gevraagd zich te melden.

Het is 2 november als de baasjes van Coco haar bloedend en wel in een kast in huis vinden. Coco is een buitenkat maar gaat nooit de Bloemenwijk (ruwweg tussen de Wijngaardenlaan en de Schimmelpenninck van der Oyelaan) uit. 

Dodelijke schade
Een dierenarts constateert dat het diertje 40 gaatjes en schaafwonden in haar lijfje heeft maar de ergste schade zat van binnen. Haar anus en vagina waren helemaal uitgescheurd, een deel van het heupgewricht was weg, de milt en de blaas zwaar beschadigd. Dat laatste werd geconstateerd tijdens de sectie die de dierenarts na het overlijden verrichtte.

De baasjes zijn ontroostbaar en hebben de zaak naar buiten gebracht om “ervoor te zorgen dat de dader(s) gepakt worden en dit nooit meer een dier aan kunnen doen.”