
Duidelijkheid over schadeafhandeling Adegeest
Politiek PolitiekElke schade aan huizen en tuinen die is veroorzaakt door het werk in de wijk Adegeest, kan worden gemeld bij de gemeente. De schades die aantoonbaar zijn ontstaan door de werkzaamheden worden vergoed. Dit wordt beoordeeld door een externe onafhankelijke schade-expert. “Het is dan aan ons om die schade te verhalen op de verzekering of zelf te betalen”, zei wethouder Schokker in antwoord op vragen van Arnold Posthuma van de PvdA tijdens de raadscommissievergadering. En daarmee geeft de wethouder duidelijkheid over de schadeafhandeling.
“Dat antwoord is waar de bewoners van de wijk op zaten te wachten”, reageerde Posthuma. In Adegeest wordt het riool vervangen en de wijk opnieuw ingericht. Door het verlagen van het grondwater voor de aanleg van het riool is de grond verzakt en dat veroorzaakte de schade. Een bodemdaling van 2 tot 5 cm van veengronden zoals in de wijk Adegeest bij dergelijke werkzaamheden is niet verzekerbaar.
Maar de bodemdaling die onlangs ontstond tijdens deze werkzaamheden in de Brucknerlaan is groter. Daarvoor is er een bemalingsclausule in de verzekeringspolis, maar die is door de gemeente nog niet geactiveerd. “We zijn daarover nu in gesprek met Centraal Beheer”, aldus Schokker, die ervan uitgaat dat hij op korte termijn uitsluitsel krijgt. “Daarin zijn we afhankelijk van de verzekeraar.” Schades van bodemdaling onder de 5 cm worden via de risicoanalyse en bijbehorend budget opgevangen.
En dan waren er nog communicatieproblemen. De wethouder kon melden dat de communicatie is geïntensiveerd en er ondertussen een calamiteitennummer vanuit de gemeente is geopend: 085 - 109 12 53. Ook zijn er verschillende bewonersbrieven verstuurd. “Mijn intentie is zo goed mogelijk met bewoners te communiceren en waar dat fout is gegaan, bied ik mijn excuses aan.”
Er is een BouwApp waar iedereen zich kan aanmelden voor het laatste nieuws en elke dinsdag is er van 16.00 tot 17.00 uur een inloopmoment voor bewoners over de werkzaamheden van de komende week. Elke woensdag is er van 14.00 tot 15.00 uur een regulier inloopspreekuur voor bewoners, waar medewerkers van de aannemer en gemeente aanwezig zijn voor vragen. Wie niet in de gelegenheid is om daarbij te zijn, kan vragen stellen in de BouwApp of via de projectpagina van de website van de gemeente.
Op de voorschoten.nl/adegeest is meer informatie te vinden over actuele ontwikkelingen van het project, zoals antwoorden op veelgestelde vragen en het proces van schadeafhandeling.








