
(persbericht) Deze week is het alweer 10 jaar geleden dat Esther van Diggelen en Sam Sosef de eerste lessen van Budocentrum Junansei gaven. Budo is een verzamelnaam voor Japanse krijgskunsten zoals, Judo, Ju-Jutsu, Aikido en Karate.
Junansei is een Japanse term voor flexibiliteit en betekent vrij vertaald ‘zachte en flexibele aard’. Flexibiliteit staat voor het open staan voor verandering en helpt om voortdurend jezelf en de situatie te verbeteren. De docenten proberen dit iedere les aan de leerlingen mee te geven waardoor ze sterker en zelfverzekerder in het leven komen te staan.
De eerste lessen waren Aikido en Ju-Jutsu voor volwassen in de Adegeest gymzaal, op de locatie van het huidige Villa Voorschot. In 2011 is de nieuwgebouwde Krimwijkzaal gereed en verhuizen ze naar de Multatulilaan. Hier werd gestart met jeugdlessen. Iedere keer als een les druk bezocht werd, kwam er een nieuw lesuur bij, want Junansei werkt niet met wachtlijsten, maar wil graag iedereen ontvangen die enthousiast is over de vechtsporten. Op deze manier zijn ze de afgelopen jaren heel geleidelijk gegroeid.
In 2014 is Junansei een locatie in het Adelbert College in Wassenaar gestart. Ook in Voorschoten werd uitgebreid naar Noord Hofland en de turnzaal, en extra trainingsdagen in de Krimwijk. De activiteiten werden uitgebreid met zwaardvechten, meer jeugdlessen en Tuimelbudo. Tuimelbudo is speciaal ontwikkeld voor kleuters. Het is Judo uitgebreid met zelfverdediging in dynamische en speelse lessen. In 2018 werd de eerste zwarte band behaald, een bijzonder en memorabel moment!
Tegenwoordig telt Budocentrum Junansei meer dan 250 budoka’s in de leeftijd van 3 tot 58 jaar. Daarnaast verzorgen ze ook cursussen Zelfverdediging & weerbaarheid, actieve vechtsport- en ninjakinderfeestjes, en diverse bedrijfstrainingen. Het is al 10 jaar hun doel om met veel inzet en enthousiasme te trainen, waardoor iedereen elkaar steeds een stapje verder brengt. Dit heeft geleid tot een prachtige club waar docenten Esther & Sam heel erg trots op zijn.
Sinds 29 april mag de jeugd onder bepaalde voorwaarden buiten sporten. Junansei heeft haar plan en protocol om de veiligheid te waarborgen ingediend bij de gemeente en dit is goedgekeurd! Ook proeflessen zijn welkom. Hopelijk volgt komende week een uitbreiding voor de volwassen sporters. Op deze manier kunnen de kinderen, jeugd en docenten van Junansei in deze vreemde tijden toch genieten van hun mooie sporten en stilstaan bij het 10-jarig jubileum!
www.junansei.nl
-
Speedcoaching in coronatijd: even tijd voor jezelf!
23 uur geleden
-
Een Moment van Betekenis: Een nieuwe kijk op de seizoenen
23 uur geleden
-
De week van de bibliotheek
1 dag geleden
-
Gemeente maakt Jongeren Ontmoetingsplek naast spoor
2 dagen geleden
4
-
Alcoholcontrole op Voorschoterweg
2 dagen geleden
2
-
Wereldwinkel steunt vrouwen en meisjes in ontwikkelingslanden
2 dagen geleden
-
‘Happy Rocks’ nu ook te vinden in Voorschoten
2 dagen geleden
-
‘Een coronajaar verder.....’
3 dagen geleden
1
-
Veel liefs uit....Het paradijselijke Phuket
4 dagen geleden
2
-
Hoogspanningskabels ondergronds? Na tien jaar nog geen stap vooruit
4 dagen geleden
2
-
Nieuwe hobbyruimte voor De Boschbloem
4 dagen geleden
-
Gemeente wil ondernemers zo goed mogelijk ondersteunen
4 dagen geleden
-
De Ru: ouderwets betrouwbare service in een nieuw jasje
4 dagen geleden
-
In Memoriam: Anton de Bode
4 dagen geleden
5
-
Intratuin Voorschoten kan tot 1 oktober blijven
4 dagen geleden
2
-
Jeugd V’97 speelt om Corona Cup
5 dagen geleden
-
Algemene ledenvergadering De Boschbloem is online
6 dagen geleden
-
Ruim baan voor bloemen op voormalig schoolplein
7 dagen geleden
1
-
SP: Geen huurverhogingen dit jaar
7 dagen geleden
-
Mariette Mol weer bij WNL
8 dagen geleden
2
-
Politie zoekt omstander die zich over kind ontfermde
8 dagen geleden
-
PvdA vindt Voorschotense Visie op Energie en Klimaat gemiste kans
8 dagen geleden
-
CDA: Nu doorpakken met geluidswering A4!
18 feb, 13:53
-
Ontdek het nieuwe winkelen: click en collect!
18 feb, 12:19
Nieuwsoverzicht
-
Speedcoaching in coronatijd: even tijd voor jezelf!
23 uur geleden
-
Een Moment van Betekenis: Een nieuwe kijk op de seizoenen
23 uur geleden
-
De week van de bibliotheek
1 dag geleden
-
Gemeente maakt Jongeren Ontmoetingsplek naast spoor
2 dagen geleden
4