
Geslaagd welkom voor nieuwe bewoners Het Fortuyn op de Alettahof.
AlgemeenEr stond een opvallend grote hoeveelheid bakfietsen voor de Alettahof, zondagmiddag
29 september. Binnen maakten de nieuwe, vooral jonge bewoners van het Fortuyn, kennis met elkaar én met de Alettahof. Veel kinderen renden rond door het gebouw en net geboren babys’s waren ook van de partij, in hun wagentjes, of op de arm. In totaal ruim honderd deelnemers.
Voorzitter Marcel Cramwinckel heette iedereen welkom, lichtte toe wat de Alettahof allemaal te bieden heeft en nodigde de aanwezigen uit bij te dragen aan nieuwe jeugdaktiviteiten en mee te denken met de verbouwingsplannen.Daarna liet bestuurslid Thea Kuijper de groep zich opsplitsen in telkens andere samenstellingen, zoals gezinsgrootte, woonstraat, wel of niet uit Leiden. Dat leverde een geanimeerd geheel op waardoor bewoners makkelijker met elkaar het gesprek aangingen.
De middag was de afgelopen maanden voorbereid met een klein groepje bewoners en het bestuur. Het affiche was ontworpen door een van de bewoners en iedereen had wat hapjes meegenomen. Een echte co-productie dus.
“Mooi gebouw” zei een van de nieuwe bewoners. “Kun je nog lid zijn van de 3 Octobervereeniging als je hier woont?” vroeg een van de uit Leiden afkomstige bewoners. “Ja hoor, antwoordde een van de bestuursleden lachend, als je ook maar lid wordt van de Alettahof voor 12.50 per jaar, en vergeet de Vrienden van Voorschoten niet, zelfde bedrag”
Ondertussen lieten de kinderen zich grimeren in de Walk-In en pakten de kleinsten samen de blokken op om een “kasteel” te bouwen of te knutselen, begeleid door enkele moeders uit de nieuwe wijk het Fortuyn.“Over de brug” proef je meteen een andere, meer dorpse sfeer, kleinschaliger, gezelliger, vertelde de een bezoekster, al nippend aan het Vrijheidsbier.
Dit is voor herhaling vatbaar was de breed gevoelde conclusie. Aan de missie van de Alettahof “samen maken we de wijk nog mooier” is deze middag een concrete invulling gegeven.Woon jij in een van de deel wijken in Noord Hofland en zou je het leuk vinden om ook op deze manier je straat- of buurtbewoners én de Alettahof beter te leren kennen? Of wil je bijdragen aan een aktiviteit? Neem dan contact met ons op via: verenigingnoordhofland@gmail.com of kijk op de nieuwe website Alettahof.nlDan kijken we wat we samen kunnen organiseren.









