Spuit 41, de gerestaureerde brandweerauto uit 1935.
Spuit 41, de gerestaureerde brandweerauto uit 1935. Foto: Brandweermuseum Voorschoten

Brandweermuseum kijkt terug op geslaagd jaar

Cultuur Kunst & Cultuur

2024 was een mooi jaar voor het Brandweermuseum. Niet alleen werd het 15-jarig bestaan van de Stichting gevierd maar ook het 5-jarig bestaan van het museum achter de brandweerkazerne. 

Het museum mocht een kleine 700 bezoekers ontvangen op diverse momenten zoals tijdens Het Weekend van Voorschoten maar ook op verjaardagspartijtjes en de zaterdagochtenden. Dat aantal is nog exclusief de 112-dag in augustus, daarvan zijn geen cijfers bekend. 

Buiten de succesvolle 112-dag zijn er acht kinderpartijtjes gevierd en is het brandweermuseum twaalf keer open geweest op de gebruikelijke zaterdagochtend. Verder heeft de Stichting Spuit 41, die het museum exploiteert, een presentatie gegeven aan de leden van de Voorschotense Oldtimervereniging over de restauratie van de brandweerwagen uit 1935. Twee oldtimerdagen werden bezocht, helaas was de SAR-dag in Katwijk afgelast. Een prachtige fotoshoot is er gemaakt om als middenpagina van het personeelsblad van de brandweer Hollands Midden te vullen.

Koningsdag was ook weer een groot feest, in de sporthal weliswaar, maar niet minder gezellig. Een lokale straatspeelmiddag werd door ons bezocht met wat spuitspellen en een club BHV-ers van het ministerie van Financiën kreeg een rondleiding door het museum. Bijzonder was het afscheid van een voormalig brandweerman. Met Spuit 41 werd hij naar zijn laatste rustplaats gebracht. Als laatste waren de leden van de Stichting Sinterklaas behulpzaam die gestrand was vlak voor zijn aankomst. 

11 januari is het museum weer open
“Zo alles bij elkaar een aardig volle agenda maar daar doen wij het ook voor”, zegt Jos van den Berg van de Stichting. “Niet het oude spul verzamelen en laten staan zonder er verder iets mee te doen. Dus wij gaan door met al onze activiteiten! Om te beginnen is zaterdag 11 januari het brandweermuseum open van 10-12 uur. Dus start het jaar met een bezoekje aan het brandweermuseum.”

Het Brandweermuseum is te vinden achter de brandweerkazerne op het Burg. Van der Haarplein. De ingang is aan de Zwaluwweg.