
D66: De balans tussen natuur en bouwen herstellen
Politiek Politiek‘We rollen van de ene crisis in de andere, er zijn enorme uitdagingen en de broodnodige woningbouw, bereikbaarheid en energievoorziening staan op gespannen voet met de natuur. Die balans moeten we terugbrengen en daarom is het juist nu belangrijk om je stem in de provincie te laten horen’, roept Freddy Blommers op. Hij staat op de D66-lijst op plek 17.
‘Bij elk besluit lijkt de natuur het te gaan verliezen en dat moeten we niet doen. Lokaal staan de Duivenvoorde corridor en het gebied Duin, Horst en Weide onder druk maar ook Vlietland waar ruim 200 recreatiewoningen gepland worden voor een enkeling die zich een recreatiewoning kan veroorloven.
Als ik de cijfers zie van de CO2-uitstoot lijkt het erop dat Nederland op slot moet. Wat dat betekent voor de bouwplannen is mij nog niet duidelijk. Aan de andere kant is er een generatie die zich helemaal geen woning meer kan veroorloven. Wellicht kunnen flexwoningen uitkomst bieden, een landelijk plan dat al in veel gemeenten uitgerold is. Tijdelijke woningen om starters op de woningmarkt op weg te helpen maar dat moet wel passen in de ruimtelijke plannen. Veel bouwgrond is in particuliere handen. Ik vind dat de provincie en de gemeente samen een vuist moeten maken tegen grote ontwikkelaars om de projecten te versnellen. Belangrijk is ook hoe de bereikbaarheid geregeld wordt. Wees creatief daarin. Laat de boor van de Rijnlandroute doorgaan en leg het noordelijke deel van de Randstadrail ondergronds aan. De visie ligt er maar voorlopig zijn er nog geen concrete plannen.’
Blommers is voor de WamtelinQ, waarbij huizen in de regio kunnen worden verwarmd met warmte uit de Rotterdamse haven. ‘Zonde als je die warmte de lucht in schiet, dan ben je het kwijt. Het is duur maar op termijn goedkoper. In de tussentijd kunnen we ook al beginnen met kleine bezuinigingen zoals led-lampen in openbare verlichting en wellicht ‘s nachts wat verlichting uit.
Hij maakt zich ook zorgen over de polarisatie in Nederland. ‘Mensen staan lijnrecht tegenover elkaar en de kloof tussen rijk en arm wordt steeds groter. Kijk naar de boeren en de stikstofuitstoot. Boeren moeten de kans krijgen om een eerlijke omzet te halen, maar de hele sector is gericht op groei. Altijd maar groeien kan niet. En of je nou voor of tegen bent, we hebben allemáál met stikstof te maken. Dat moet opgelost worden. Kortom: ook de balans in de samenleving moet terug.’








